Zabiegi Podologiczne

W gabinecie Podologicznym zadbamy o kondycje Twoich stóp oraz ich wygląd.
Zajmujemy się między innymi:

  • Pedicure medyczny
  • Pedicure kosmetyczny
  • Wrastające paznokcie
  • Modzele i odciski
  • Pękające pięty
  • Brodawki i kurzajki
  • Stopa cukrzycowa i zmiany skórne
  • Grzybica stóp i paznokci
  • Profesjonalne kosmetyki podologiczne

Podolog

Zapewne marzysz o zdrowych i pięknych stopach. Jednak zabiegi oferowane i wykonywane przez gabinet kosmetyczny mogą się okazać niewystarczające. Dlatego w niektórych sytuacjach warto również skorzystać z pomocy podologa. Kim jest podolog? Jest to specjalista zajmujący się wszelkimi zabiegami wykonywanymi na stopach.

W Polsce podologia dopiero się rozwija, jednak na świecie jest to bardzo rozwinięta i popularna dziedzina medycyny. Można powiedzieć, że profesjonalny podolog to gabinet kosmetyczny połączony z chirurgią, dermatologią, ortopedią i diabetologią.

Gabinet podologiczny w pierwszej kolejności powinny odwiedzić osoby borykające się z problemami ruchowymi; osoby niepełnosprawne, które samodzielnie nie mogą zadbać o swoje stopy; osoby chore na cukrzycę; osoby walczące z nadmiernym poceniem stóp oraz osoby chore na reumatoidalne zapalenie stawów. Z jego usług może skorzystać również każda zdrowa osoba, która pragnie zadbać o dobrą kondycję swoich stóp i przeprowadzić na przykład typowy zabieg kosmetyczny. Zapraszamy osoby z Gdańska i Gdynia oraz całego pomorza.

Do głównych zadań podologa należy leczenie zarówno poważnych chorób, takich jak stopa cukrzycowa, jak i mniejszych dolegliwości, na przykład: wrastający paznokieć czy grzybica stóp. Oprócz tego może wykonać masaż stóp, dobrać odpowiednią ortezę, założyć opatrunek, wykonać pedicure, a nawet obciąć paznokcie. Dodatkowo udziela profesjonalnych porad z zakresu pielęgnacji stóp oraz doradza jakich profesjonalnych kosmetyków podologicznych należy używać.

Jeżeli chorujesz na cukrzycę, to jednym z jej powikłań może być tak zwana stopa cukrzycowa. Gdy jest nieleczona to może być przyczyną groźnych i nieodwracalnych deformacji stóp oraz martwic. Głównymi przyczynami powstawania owrzodzeń są: neuropatia obwodowa (zaburzenie ruchowe-czuciowe), niedokrwienie, które jest wywołane uszkodzeniem naczyń krwionośnych oraz infekcje i urazy mechaniczne.

Główną rolą podologa w prawidłowej profilaktyce stopy cukrzycowej jest usunięcie niebezpiecznych zrogowaceń, dobór odpowiednich środków pielęgnujących oraz wyedukowanie pacjenta w zakresie prawidłowego dbania o stopy. To wszystko ma na celu zapobieganie powstawaniu ran i owrzodzeń na powierzchni skóry. W razie potrzeby mogą zostać przeprowadzone różne zabiegi, na przykład usuwania modzeli.

Jeżeli masz tendencje do odcisków, modzeli albo wrastających paznokci, to możesz skorzystać z pedicure medycznego. Tego typu zabiegi pozwolą z jednej strony pozbyć się tych problemów, a z drugiej upiększą Twoje stopy.

Pedicure medyczny, to jeden z podstawowych zabiegów wykonywanych w ramach podologii. W pierwszej kolejności podolog usuwa zrogowaciały naskórek, następnie prawidłowo obcina i opiłowuje paznokcie, a na samym końcu dobiera odpowiednie dermokosmetyki. Czasami uzupełniają go inne zabiegi podologiczne, które mają na celu usunięcie zmian skóry oraz paznokci, które są uciążliwe, bolesne lub nieestetyczne dla pacjenta.

Jeżeli Twoje stopy są zdrowie, to możesz u nas wykonać pedicure kosmetyczny. Dzięki niemu oczyścisz i wypielęgnujesz skórę oraz paznokcie. Zabiegi te rozpoczyna się usunięciem zrogowaciałego naskórka z podeszwowej części stopy. W dalszej kolejności skraca się i pielęgnuje paznokcie, na samym końcu maluje się je lakierem. Pedicure kosmetyczny bardzo często łączy się z różnego rodzaju zabiegami, kremami pielęgnującymi oraz masażami relaksującymi. Podologia daje w tym zakresie dużo szerszą ofertę usług niż gabinet kosmetyczny.

Problem wrastających paznokci dotyka bardzo wiele osób. Podologia pomaga zlikwidować wszelkie dolegliwości bólowe związane z tym problemem. Ważne jest przy tym wczesne rozpoczęcie leczenia, bo pozwoli to szybciej osiągnąć zadowalające efekty. Najbardziej popularną metodą na wrastające paznokcie jest zastosowanie klamer, które skutecznie pomagają korygować wzrost płytki paznokciowej.