Ortezy wykonywane metodą druku 3D

Lekkie, nowoczesne, indywidualnie dopasowane ortezy są dostępne w Centrum Biomechaniki Chodu na wyciągnięcie ręki. Krótki czas oczekiwania na zaopatrzenie, które doskonale spełnia swoje funkcje, pozwala szybko zareagować na potrzeby najmłodszych, rosnących jak na drożdżach, pacjentów i wprowadzić ortezy w czas ( nawet w tydzień po podaniu zastrzyku botulinowego w celu zastąpienia serii opatrunków gipsowych).

Szeroki wybór materiałów, a także możliwość personalizacji od strony wizualnej, pozwalają na dobór dedykowanego zaopatrzenia w zależności od zaleceń lekarza i preferencji pacjenta. Projekt ortezy wykonywany jest na podstawie skanu 3D, badania palpacyjnego, a także analizy wyników diagnostyki na platformie dynamometrycznej w statyce i/lub dynamice.

Rodzaje ortez

tabs-image

AFO/GRAFO

Stand up do pionizacji i stawiania pierwszych kroków.
Ankle Foot Orthosis – orteza obejmująca stopę, staw skokowy i łydkę. Utrzymuje zadany kąt w stawie i koryguje ustawienie stopy, jednocześnie rozciągając ścięgno Achillesa. Daje poczucie większej stabilizacji i umożliwia obciążanie kończyny w osi. Podklejona gumową podeszwą może być używana bez obuwia do ortez.

Kontakt
tabs-image

AFO sleep tight

Nocne lub zamiast opatrunku gipsowego.
Ankle Foot Orthosis – orteza obejmująca stopę, staw skokowy i łydkę. Utrzymuje zadany kąt w stawie i koryguje ustawienie stopy, jednocześnie rozciągając ścięgno Achillesa. Stosowana na noc np. jako zabezpieczenie przed nadmiernym szpotawieniem się stopy, lub by utrzymać efekt rehabilitacji. Orteza może posłużyć również jako zastępnik ciężkiego gipsu. Jest wodoodporna i perforowana.

Kontakt
tabs-image

DAFO dynamic

Dynamic Ankle Foot Orthosis – orteza dynamiczna obejmująca stopę, staw skokowy i łydkę. Koryguje koślawość lub szpotawienie się stopy. Poprawia parametry chodu, który jest bardziej płynny, a stopa ustawia się w osi.

Kontakt
tabs-image

Orteza na kończyny górne

Również zamiast opatrunku gipsowego high five.
Orteza obejmująca w zależności od potrzeb konkretne stawy i segmenty kończyny górnej. Projektowana na podstawie skanu bezpośredniego, utrzymuje palce/nadgarstek/łokieć w odpowiednim ustawieniu kątowym. Zapobiega powstawaniu lub pogłębianiu się przykurczy. Odciąża stawy i w zależności od wykorzystanego materiału może być bardziej lub mniej sztywna. Jest perforowana i wodoodporna. Może być stosowana jako opatrunek po złamaniu.

Kontakt
tabs-image

Jak wygląda proces realizacji zamówienia?

  1. Diagnostyka – w pierwszej kolejności nasz specjalista przeprowadzi pełne badanie w statyce i/lub dynamice na sprzęcie elektronicznym
  2. Pobranie miary – skan bezpośredni kończyny skanerem 3D lub pobranie miary gipsem syntetycznym
  3. Wybór ortezy – to najmilsza część całego zamówienia, ponieważ możesz sam/sama wybrać kolor, wykończenie, perforację a nawet paski, które będą użyte do Twojej ortezy – Ty decydujesz jak będzie ona wyglądać, a My dbamy o część medyczną zamówienia.
  4. Projekt – Inżynier biomedyczny w Centrum Biomechaniki Chodu i Rehabilitacji, zajmie się zaprojektowaniem Twojej ortezy w programach 3D
  5. Druk ortezy – ortezy są drukowane na najnowocześniejszych drukarkach 3D z wysokiej jakości certyfikowanych materiałów.
  6. Odbiór ortezy – orteza jest już gotowa, a na wizycie zostanie docięta na długość abyś mógł/mogła cieszyć się zaprojektowaną przez Siebie ortezą od początku użytkowania jak najdłużej.